Rychlý kontakt

Lymfodrenáže neboli lymfatická masáž


Máte pocit těžkých nohou nebo Vám nohy otékají? Cítíte se vyčerpaní a unavení? Máte problémy s imunitou? Nebo Vás trápí lymfedém, časté migrény či celulitida?

Na všechny tyto problémy je vhodná lymfodrenáž neboli lymfatická masáž.

Cílem této techniky je podpoření odtoku mízní tekutiny z tkání, ale bez podpoření přítoku krve do ošetřované oblasti. Proto pracovní tlak musí být takový, aby nezapříčinil zvýšené prokrvení, ale podpořil činnost lymfatického systému. Stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchodnost lymfatických cest, zrychluje odvádění škodlivin z organismu. Užívá se při léčbě otoků, ke zrychlení metabolických procesů, k detoxikaci organismu. Pomáhá také rychlejší regeneraci po psychické i fyzické námaze, sportu apod., při syndromu těžkých nohou a únavě. Ordinuje se při rekonvalescenci po úrazech operacích, liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil. Pomáhá v boji proti celulitidě.

Odkaz: Podrobnosti o lymfatickém systému

Na našem pracovišti provádíme manuální i přístrojovou lymfodrenáž. V úvodu manuální i přístrojové lymfodrenáže musí být vždy provedeno základní ošetření krku.

Manuální lymfodrenáž – je druh jemné hmatové techniky, která pomáhá stimulovat lymfatický systém. Na rozdíl od klasické masáže, která využívá většího tlaku, je lymfodrenáž prováděna malým tlakem, používají se plošné hmaty (převážně kruhovité či spirálovité), pořadí a počet hmatů je přesně určeno, provádí se nasucho bez použití masážních olejů či emulzí.

Přístrojová lymfodrenáž – na našem pracovišti používáme přístroj Lymfoven typ 14K. Jedná se o drenážní přístroj fungující na principu přerušované komprese a vytváření tlakové vlny, která stimuluje činnost mízovodů a pomáhá odtoku lymfy a toxických látek zadržovaných v těle. Tlaková vlna vzniká nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků (pro dolní končetiny, boky, hýždě, břicho a nebo pro horní končetiny) v naprogramovaných intervalech. Vytváří se zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Masáž je subjektivně vnímána jako velmi příjemná. Z hygienického hlediska musí mít klient do návleků vlastní legíny či tenké tepláky a ponožky, nebo je možné si u nás zakoupit kalhoty z netkané textilie (cena 40,-).


Indikace


odrážka lymfedém – primární

   vzniká při vrozených vadách a nedostatečnosti lymfatického systému. Objevuje se hlavně na dolních končetinách, zprvu v oblasti nártů a kotníků, postupně se šíří směrem nahoru. Vzniká pozvolna, je patrný obvykle navečer, zvláště po zátěži končetin a zpočátku do rána mizí, postupem doby se však stává trvale přítomným.

odrážka lymfedém – sekundární

   vzniká jako důsledek postižení mízního systému operací, zánětem, ozařováním či úrazem. Začíná pod místem blokády a šíří se dolů, směrem k periferii.

odrážka syndrom těžkých nohou
odrážka regenerace a detoxikace organismu
odrážka migrény
odrážka artrózy, revmatoidní artritidy, dna
odrážka oslabená imunita
odrážka pooperační a poúrazové stavy
odrážka urychlení regenerace po sportovní zátěži
odrážka prevence vzniku křečových žil
odrážka kosmetika – celulitida, akné, ekzémy, stavy po plastických operacích


Kontraindikace


odrážka akutní virové či bakteriální onemocnění
odrážka onkologická onemocnění pokud nejsou v remisi
odrážka akutní žilní onemocnění
odrážka otoky způsobené onemocněním srdce, jater ledvin

Realizace (c) 2009